środa, 28 maja 2014

Nominacja do Liebster Award 2014.


Dziękuję za nominację Fromholdowi i Stelkerowi. Miło z waszej strony chłopaki :).

Za bardzo nie wiedziałem co to za akcja, ale poszperałem po necie i już wiem.Thank You Formhold and Stelker for your votes. It’s very niece of you.

At first I didn’t know what kind of event this is , but then I’ve done some research and now I know what’s it all about.

wtorek, 20 maja 2014

Praca Konkursowa : rydwany - Ancient British II/53 (2) część 1

Postanowiłem wziąć udział w Konkursie Modelarskim Forum Strategie ( VI Edycja ). Mam w planach wystawienie prac w trzech kategoriach. W pierwszej ( 15mm ) pomaluję cztery celtyckie rydwany do mojej drugiej armii Ancient British II/53. Armia ta leży nieruszana od dłuższego czasu i może dzięki konkursowi w końcu ją pomaluję.


Wczoraj zacząłem prace nad pierwszym rydwanem.


Dzisiaj mam już zrobione koniki, które czekają na lakierowanie. Woźnica miał kąpiel w zmywaczu :).


niedziela, 18 maja 2014

IV Turniej V Sezonu DBA Warszawa 17.05.2014r.

Wczoraj, razem z Krętusem pojechaliśmy na turniej DBA do Warszawy. Jak zwykle wszyscy dobrze się bawili. Atmosfera była super. ( chociaż nie mogę zapomnieć serii wyrzucanych jedynek i dwójek na kościach :P ).

Turniej zakładał użycie armii z listy czwartej.
Jak zwykle każdy z graczy rozegrał 4 bitwy.

Grałem armią Medieval Germany IV/13a. Brak armaty trochę przeszkadzał :).

Pierwszą bitwę rozegrałem z Tomkiem, który grał armią :  IV/64c Średniowieczna Francja.


piątek, 16 maja 2014

Medieval Germany IV/13a, 4Bd i 3Kn

Dzisiaj zdjęcia dwóch podstawek. W tym tygodniu trochę przyspieszyłem z malowaniem, abym na turniej DBA mógł pojechać z niemcami. Armia jest prawie gotowa, pozostało do zrobienia jedynie dwie podstawki ostrzy.

Dzisiaj zdjęcia rycerzy i ich spieszona wersja. 4Bd była gotowa już wcześniej, ale jakoś nie mogłem się zebrać na sesję fotograficzną.


wtorek, 13 maja 2014

Kilka wydarzeń z poprzedniego tygodnia.

Dzisiaj nie przygotowałem żadnej podstawki, ale mam chwilę czasu, więc napiszę o tym co mi się przytrafiło w poprzednim tygodniu.

Po pierwsze wybrałem się na małą wycieczkę do Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy. Położone jest ono w bardzo malowniczej okolicy. Dowiedziałem się, że ponoć jest to jedyne miejsce objawień św Antoniego w Polsce albo na świecie , nie pamiętam już dokładnie :).

piątek, 9 maja 2014

Medieval Germany IV/13a, Pierwszy biały wierzchowiec

W końcu udał mi się pomalować pierwszy raz białego konia. Już kiedyś próbowałem to zrobić przy rzymianach, ale nie wyszedł i został jako szary :).  Zdjęcia całej podstawki niebawem.


wtorek, 6 maja 2014

Medieval Germany IV/13a, Kolejni rycerze 3Kn

Kolejny oddział rycerzy dla Niemców gotowy. Trochę namęczyłem się z panem po prawej. Każde kółko na jego zbroi było malowanie oddzielnie :).  Pora zabierać się za następne figurki.


piątek, 2 maja 2014

Medieval Germany IV/13a, ciąg dalszy prac.

Dzisiaj skończyłem malować kolejnego rycerza. Znajdzie się on na trzeciej podstawce 3Kn. Figurki do drugiej podstawki czekają na lakierowanie. Pewnie w nocy się nimi zajmę, więc podstawka na niedzielę powinna być zrobiona.

Teraz zabieram się za kolejną figurkę. Pierwszy raz spróbuję pomalować wierzchowca na biało. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Mam plan, aby trochę przez te dwa dni podgonić z malowaniem.

Poniżej efekt mojej dzisiejszej pracy. Figurka jeszcze się błyszczy, gdyż nie została polakierowana.


czwartek, 1 maja 2014

Medieval Germany IV/13a, Pierwsze oddziały rycerskie wyruszają w pole 3Kn


Poniżej zdjęcia pierwszych rycerzy. Figurka po prawej jest nieco większa i normalnie miał to być generał, ale posiadam dwie takie figurki więc ten będzie szeregowym rycerzem :).

Z malowaniem pana w środku poszedłem trochę na skróty, gdyż cały jego pancerz malowałem metalikami. Na zdjęciu może tego nie widać, ale ten pancerz to jakby ( od razu piszę, że się na tym nie znam ) metalowe kółka przymocowane do przyszywanicy. Przy kolejnej figurce tego typu już się przyłożyłem i pomalowałem normalnie. Zdjęcia niebawe.

Z modeli, najbardziej podoba mi się ten po lewej.