czwartek, 29 stycznia 2015

Later Carthaginian II/32a libyan cavalry (3 Cv) and numidians ( 2Lh)

Dwie pierwsze podstawi do armii kartagińskiej gotowe. Jeszcze tylko zapodstawkuję Hannibala i praca konkursowa na forum Strategie będzie gotowa.

Przy okazji wpadłem na niezły pomysł. Pewnie dla większości nie jest taki nowy. Otóż zabrakło mi krzaczków z kwiatkami. Z kupnem do soboty już się nie wyrobię, więc trzeba było coś wykombinować. Zostało mi trochę 6mm jasno zielonych krzaczków więc oblałem je klejem super glue a potem posypałem żółtym piaskiem, następnie dwa kolorki pędzelkiem i proszę kolorowe krzaczki gotowe :D.


wtorek, 27 stycznia 2015

Later Carthaginian II/32a, 3Cv(gen) WIP

Kolejna porcja figurek czeka na lakierowanie. Do skończenia pracy w tej kategorii potrzebuję już tylko jednej :).

Nie wiem czemu znowu zdecydowałem się na malowanie szarego/białego konia. Siedziałem nad nim ponad dwie godziny, no ale trudno. Troszkę też pobawiłem się przy malowaniu płaszcza, wyszedł fajny efekt, ale bardziej pasujący do figurek fantasy :).

Jak konkurs się skończy zrobię sobie dłuższą przerwę, bo malowanie pod presją czasu nie służy moim plecom  :).


sobota, 24 stycznia 2015

Foot Sergeant

Zdecydowałem się wystartować w jeszcze jednej kategorii Konkursu Malarskiego Forum Strategie.
Tym razem będzie to skala 28mm. W tej kategorii trzeba pomalować minimum 3 figurki.


Natomiast w kategorii 15mm muszę pomalować jeszcze 3 figurki ( minimum 8 ). Dzisiaj został nałożony na nie podkład. Niestety musiałem go dwa razy poprawiać. Czekając aż wyschnął kolejne warstwy, wziąłem się za poniższego ludka .czwartek, 22 stycznia 2015

Later Carthaginian II/32a, 3Cv WIP

Skończyłem pracę nad oddziałem kawalerii. Muszę jeszcze pomalować podstawkę z dowódcą. Te dwie podstawi wraz z wcześniejszymi Numidami biorą udział w Konkursie Modelarskim Forum Strategie.

Oczywiście jeżeli zdążę z malowanie i podstawkowaniem :).


wtorek, 20 stycznia 2015

Yarpen Zigrin - The Witcher : Adventure Game

Jakiś czas temu dostałem do pomalowania figurkę dzielnego krasnoluda z planszowej gry Wiedźmin. Figurka jest dość duża. Krasnolud mieści się chyba w skali 28mm ale figurki Triss , Wiedźmina i Jaskra , z tego co wiem są już zdecydowanie większe....


sobota, 3 stycznia 2015

Iron Warrior Chaos Terminator WIP

Jakiś czas temu otrzymałem figurkę Chaos Terminatora z zadaniem pomalowania. Figurka jest na tyle fajna, że odłożyłem na bok konkursowe projekty, aby się nią zająć. 


Zgodnie ze wskazówkami figurka ma przedstawiać Iron Warriora. Ma posłużyć do gry Space Hulk (ponoć fajna planszówka) Dużo stali i miedzi bez elementów żółto-czarnych. Znajomy uważa, że kojarzy się to z maszynami budowlanymi. Po przejrzeniu kilku figurek tego typu zgadzam się z nim w stu procentach. Także żółty już na początku poszedł w odstawkę.