piątek, 27 lutego 2015

Numidian Raiders - 2Lh (Later Carthaginian II/32a)

Ostatnia podstawka zdrajców Hannibala skończona :). Jednocześnie jest to ostatnia podstawka jazdy do mojej armii DBA. Zostały jedynie dwa słonie i piechota. 

Jeden ze słoni już jest sklejony i czeka na lakierowanie. Na wieżyczce umieściłem 4 tarcze i cały czas się zastanawiam jak one wyglądały za Hannibala. Wiem, że we wcześniejszych okresach wyglądało to podobnie jak u Greków ale na pudełkowej ilustracji wszystkie tarcze są białe bez żadnych malunków. Może wynika to z tego, że malarz chciał zaoszczędzić na czasie przy malowaniu. 
Będę musiał jeszcze poszukać trochę informacji na temat tych tarcz i ogólnie kolorystyki kartagińskiej piechoty.

Trochę rozpisałem się nie na temat :). Zapraszam do oglądania zdjęć .


sobota, 14 lutego 2015

Konkurs Modelarski Forum Strategie - Wyniki

Teraz się będę troszkę chwalił ;P.

Parę dni temu zakończyła się już VII edycja Konkursu Modelarskiego Forum Strategie. W tej edycji wystartowałem wyjątkowo w trzech kategoriach. Wyniki jakie uzyskałem bardzo mnie cieszą, gdyż w każdej kategorii moje prace zajęły pierwsze miejsce :).

Galeria wszystkich prac biorących udział w konkursie.

A tutaj można zobaczyć wyniki konkursu. 
Szkoda tylko, że takich wyników nie osiągam w innego rodzaju turniejach  ;).


No, koniec tego dobrego, pora zabierać się za malowanie.

czwartek, 12 lutego 2015

Wiedźmin ( The Witcher : Adwenture Game )

Właśnie skończyłem malować figurkę wiedźmina do gry planszowej.

Miałem z nią trochę problemów. Największym było malowanie kolczugi na całkowicie płaskiej powierzchni. Nie wiem jak to robić więc bawiłem się w stawianie kropek. Z tego co widziałem na różnych tapetach promujących grę Wiedźmin 3, elementy kolcze znajdują się na naramiennikach i brzuchu i tak próbowałem je namalować .

Myślę, że powinienem rozejrzeć się za toturialem, którego tematem byłoby malowanie twarzy, butów i ogólnie skórzanych przedmiotów. Malując te elementy czuję się jakbym stąpał po polu minowych. Nie zawsze efekt końcowy jest taki jaki sobie wydumałem, a chciałbym w końcu zacząć malować mniej chaotycznie :).

Poniżej Wiedźmin :).


wtorek, 3 lutego 2015

Foot Sergeants


W Modelarskim Konkursie Forum Strategie wystawiłem też pracę w kategorii 28mm. Trzech średniowiecznych żołdaków. Jakiś rok temu kupiliśmy razem z Krętusem kilku takich, aby zobaczyć jak wygląda skala 28mm. Jednego próbowałem od razu pomalować, ale brakło skila więc nawet go nie dokończyłem. Pozostała trójka czekała do VII edycji konkursu.

Pod tym linkiem można zobaczyć galerię prac wszystkich uczestników konkursu.Poniżej zdjęcia dwóch dzielnych żołdaków....


niedziela, 1 lutego 2015

Hannibal ante portas ! 3Cv - Later Carthaginian II/32a

No w końcu ! Dzielny Hannibal skończony. Miałem trochę zabawy z tymi ludkami. Szczególnie podoba mi się konik trębacza . Z tą podstawką skończyłem pracę Konkursową Forum Strategie

Zdjęcia wszystkich trzech podstawek na końcu.