piątek, 30 września 2016

Batalion lekkiej piechoty

Koniec roku się zbliża więc trzeba brać się za kończenie projektów, a co z tego wyjdzie to już inna bajka. 

Batalion lekkiej piechoty francuskiej na rok 1815. Figurki pomalowane jakiś czas temu, ale dopiero teraz skończyłem podstawkę. 

piątek, 16 września 2016

Subiektywna recenzja stojaków na farbki i modułu na pędzelki firmy HobbyZone

Jako, że nigdy nie miałem do czynienia z takim sprzętem, postanowiłem napisać recenzję zakupionych przeze mnie zestawów marki Hobby Zone. Będzie to niestety jeden z dłuższych postów na tym blogu.


Po pomalowaniu prac konkursowych wzięło mnie na porządki w swoim kąciku modelarskim. Gdy już wszystko znalazło się na podłodze, że ciężko było gdzieś postawić stopę, pomyślałem, że chyba jednak kupienie stojaków na farbki to będzie nie najgorszy pomysł.

niedziela, 11 września 2016

Normańscy wojownicy i płodna chłopka (28mm)

Prezentuję drugą pracę, która bierze udział w Konkursie Modelarskim Forum Strategie w X edycji. Skala to 28mm. Producentem Normanów jest Conquest Games. Chłopka jest od Foundry.

Gdy brałem się za te figurki uważałem, że modele są za proste i malowanie będzie nudne (nie licząc chłopki), jednak była to bardzo przyjemna odskocznia od 15mm i od Szpejsz Marinsów w skali 28mm.


sobota, 10 września 2016

Rzymski generał wraz z obstawą (3Cv, 4Bd, 2x2Lh)

Poniżej prezentuję swoją pracę konkursową, która bierze udział w Konkursie Modelarskim Forum Strategie. Jest to już X edycja. Podstawki zasilą szeregi mojej drugiej rzymskiej armii, której malowanie rozpocząłem około dwa lata temu, a w tym roku silę się na zakończenie tego projektu.

Konkurs mobilizował, więc w tym roku powinienem skończyć. 

Skala 15mm, podstawki (3Cv, 4Bd, 2x2Lh) do systemu DBA, czyli jak wszystko co maluję w tej skali :).

środa, 7 września 2016

Kolejny wieczór i kolejny normański wojownik

Przed chwilą skończyłem kolejną figurkę w skali 28mm.  Tym razem mogłem trochę poszaleć z tarczą.  Również pobawiłem się trochę z cieniowaniem hełmu, natomiast z kolczugi jestem średnio zadowolony. Niby używałem trzech różnych farbek ale i tak tego nie widać. 

Hmm czy mi się wydaje czy te figurki maluje mi się szybciej niż te w skali 15mm?

Jeszcze jedna figurka i będę miał niezbędne minimum do Konkursu Modelarskiego Forum Strategie . Oczywiście jeżeli zrobię podstawki pod figurki. 

Wracam do malowania bo już widzę, że trochę niedokładnych linii jest na tarczy.

poniedziałek, 5 września 2016

Normański wojownik

Dzisiaj pomalowałem tego oto wojownika. Ta i kilka innych figurek bierze udział w Konkursie Modelarskim Forum Strategie w skali 28mm. Pomyslałem, że skoro moja konkursowa praca w skali 15mm jest na ukończeniu, to może uda się do soboty pomalować przynajmniej trzech Normanów. 

Trochę zabawy miałem z malowaniem ubranka i jestem z niego zadowolony. Natomiast z tarczy już trochę mniej. Malowałem ją farbkami z zestawu Vallejo Wood & Leather i coś mnie podkusiło żeby zamiast zaufać własnemu hop siup to postanowiłem pomalować zgodnie z załączoną instrukcją. Skończyło się tym, że musiałem ratować sytuację po swojemu :).

A tak poza tym, to miła odmiana po malowaniu 15mm.

niedziela, 4 września 2016

Rzymski Generał

Przed chwilą skończyłem malować rzymskiego generała do armii II/56 DBA.

Ta i inne figurki biorą udział w Konkursie Modelarskim Forum Strategie .

Teraz przez trzy dni będę nakładał lakier a potem podstawki, pod koniec tygodnia wrzucę zdjęcia skończonej pracy.