piątek, 22 sierpnia 2014

Blood Raven Space Marine !

Dzisiaj skończyłem pracę nad swoją trzecią figurką Kosmicznego Marine :).
Tym razem jest to Blood Raven pewnie dlatego, że lubię pograć czasami w grę Dawn Of War II.

Eksperyment z różnymi technikami malowania trwa. Próbowałem malować zarysowania i uszkodzenia na pistolecie, rękawicy i na metalowych częściach plecaka.

Do malowania pancerza użyłem farbek AP. W takiej kolejności, Chaotic Red, Dragon Red, Pure Red. Krawędzie pomalowanie są farbką Skeletone Bone.

Białe elementy pomalowałem farbkami. Uniform Gray, Ash Gray, i białą.

Najwięcej problemów miałem z malowaniem kruka. Raz musiałem zdzierać farbę z naramiennika, ale za drugim razem poszło już lepiej. Jestem z niego zadowolony.


Today I have finished work on my third Space Marines figure :)

This time it is a Blood Raven. Probably because I like to play in Dawn Of War II game.

I continues eksperiments with different painting techniques. I have tried to paint scratches and damages on the gun, glove and metal parts of the backpack.

For armor I have used AP paint set. In that order : Chaotic Red, Dragon Red, Pure Red.
The edges I've painted with Skeleton Bone paint.

White elements I've painted with Uniform Gray, Ash Gray, and with white paint.

I had a lot of problems with left shoulder pad. I had to rip off the paint from it, and paint again. It's looks good for me, especially the raven.


Na koniec, jak kolega Stelker skomentował moją figurkę :).

At the end : my friend Stelker commented the figure this way :)

10 komentarzy:

 1. Wyszedł ładnie, szczególnie kruk i złoto. Tylko te prymitywne krawędziowanie śmierdzi technikami z GW i psują w pewien sposób efekt rozjaśniania pancerza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :). Jeżeli chodzi o krawędzie to na początku myślałem, aby ich nie robić, jednak pancerz sprawiał wrażenie niedokończonego i to nie dawało mi spokoju. Nawet nie wiedziałem, że to techniki GW ;).

   Usuń
  2. O technikach GW jest cała książka "How Paint GW miniatures", tam jest sporo różnych rzeczy. Niektóre prymitywne ale inne całkiem zgrabne i przydatne (malowanie twarzy np.), do tego tabela rozjaśnień. Warto zajrzeć.

   Usuń
  3. Dzięki ! Ostatnio poszukuję różnych poradników, poszukam i tego :)

   Usuń
 2. Klasa klasa i jeszcze raz klasa. Do krwawych kruków mam sentyment od czasu grania w pierwszego Dawn of War. Nic nie skomentuje marina lepiej niż Manowar "We are the hammer of the gods we are thunder wind and rain"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Stelker :). Z czasem dorobię do niego sztandar.

   Usuń
 3. Rewelacja. Zupełnie nie rozumiem stwierdzenia "prymitywne krawędziowanie". Fakt, że Twoje jest mało subtelne i dość ostre, ale z pewnością nie jest to wada, tylko element przyjętej stylistyki. Tak czy siak czapki z głów i czekam na więcej!

  OdpowiedzUsuń