środa, 17 grudnia 2014

II/36 Graeco-Bactrian & Graeco-Indian elephants WIP

Dawno coś zamieściłem na blogu, było to spowodowane tym, że porozpoczynałem kilka różnych prac i żadnej jeszcze nie skończyłem. Dlatego nie było o czym pisać.
Dzisiaj przedstawię jak męczyłem się krok po kroku z baktryjskim słonikiem .
Dodajmy, konkursowym słonikiem :).Gdy zabierałem się za składanie słonia, chciałem aby czymś się różnił od poprzednich. Zdecydowałem się dorobić mu wieżę :).

Do tego posłużyła mi stara karta z kodami i GS.


Po wycinaniu i zabawie z greenstuffem doczepiłem 4 tarcze, chyba po peltastach. Oczywiście były one w zestawie hunduskich włóczników. Tych hinduskich nie było ale za to dostałem 8 okrągłych.

Przyszła pora na malowanie drewnianych elementów. Za bardzo nie wiedziałem jak się do tego zabrać, ale z pomocą przyszedł mi toturial z bloga Coloured Dust. Jestem z niej dumny, chociaż moja wersja nie wygląda tak ładnie :).
Na końcu trzeba było pomalować tarcze. Przeważają motywy mitologiczno - zwierzęce,byk, ptak, gorgona i Baktryjski wężosmok czy coś takiego .Na końcu wziąłem się za załogę, którą udało mi się nabyć od Telamona . Dzięki temu moi leśni hindusi zasilą szeregi 3Bw lub 2Ps. W dalekich planach mam zamiar rozbudować armię hinduską tak aby móc wystawić wszystkie jej wersję z drugiej listy.Niedługo przedstawię zdjęcia ukończonej pracy :).


2 komentarze: