czwartek, 21 kwietnia 2016

Interrogator-Chaplain Seraphicus Dark Vengeance

Czas leci a człowiek powoli wraca do siebie i cieszy się, że ma coś przy czym może odreagować i zapomnieć o całym świecie.

Witam po dłuższej przerwie.

Ostatnio pracowałem nad takim potworkiem, w ramach odskoczni od napoleonki. Malowanie pewnie trwało kilkadziesiąt godzin. Nie jest to powód do dumy, bo mam świadomość, że bardziej doświadczeni robią to i szybciej, i ładniej, ale malując tę figurkę starałem się dać z siebie wszystko :).

Największym malarskim wyzwaniem był czarny pancerz, kremowa tunika i płaszcz, który zostawiłem sobie na koniec (to był błąd). Cała figurka była skończona, a malowanie płaszcza nie wychodziło. Zdecydowałem się więc na zmywacz i zdrapywanie farby uważając jednocześnie, aby nie zniszczyć reszty figurki. Zajęło mi to prawie cały wieczór.

Z czarnym pancerzem też miałem sporo problemów, ale przy użyciu kilku farbek, na zasadzie prób i błędów jakoś to poszło.  Jeżeli się spodoba, to postaram się opisać jak go malowałem.

Ogólnie rzecz biorąc malowanie tej figurki to była huśtawka nastrojów od euforii po rozpacz :). Teraz będę przynajmniej przez tydzień odpoczywał i zajmę się robieniem zdjęć tego co już pomalowałem.

Przedstawiam Seraphicusa :

12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa :). Z nauką może być pewien problem, bo jakiś czas po skończeniu figurki nie mogę sobie dokładnie przypomnieć co i jak malowałem ;).

   Usuń
 2. What an impressive and beautiful figure, nice job!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepięknie pomalowana figurka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać te kilkadziesiąt godzin - Super rozmycia kolorów. Pierwsza klasa !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki Anolecrab, mam tylko nadzieję, że z czasem, ten okres malowania będzie się zmniejszał :).

   Usuń
 5. Very impressive paintjob! Cheers

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chętnie poczytam opis malowania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo ;) http://maciejus.blogspot.com/2016/04/czarny-pancerz-prawie-toturial.html#more

   Usuń