wtorek, 3 lutego 2015

Foot Sergeants


W Modelarskim Konkursie Forum Strategie wystawiłem też pracę w kategorii 28mm. Trzech średniowiecznych żołdaków. Jakiś rok temu kupiliśmy razem z Krętusem kilku takich, aby zobaczyć jak wygląda skala 28mm. Jednego próbowałem od razu pomalować, ale brakło skila więc nawet go nie dokończyłem. Pozostała trójka czekała do VII edycji konkursu.

Pod tym linkiem można zobaczyć galerię prac wszystkich uczestników konkursu.Poniżej zdjęcia dwóch dzielnych żołdaków....
 ... i wszystkich razem.

7 komentarzy:

 1. Figurki bardzo zacne. Ładne kolory, fajne kontrasty, dobry detal.
  Podtawki tylko do mnie jakoś nie przemawiają (jakoś tak za wysoko to wyszło)... ale to moja bardzo subiektywna ocena.
  Ogólnie duże brawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki ShoutShot :) Jeżeli chodzi o podstawki to są ludzie którym się nie podobają. Zacząłem je robić od swojej drugiej armii do DBA. Praktycznie na początku swojej przygody z tym hobby i już tak zostało. Z plusów jakie mogę wymienić to łatwiej jest mi złapać w czasie gry za podstawkę i figurki mają spokój :P. Przy plastikowych 28mm jest też taki plus, że dzięki tej masie cała figurka waży więcej i nie jest lekka jak piórko. No i mogę sobie ulepić różne kształty, ale często ludzie wypominają mi te podstawki :D

   Usuń
 2. Jak zwykle fantastyczne malowanie. Tylko rozjaśnianie czerni mogę się doczepić ;) pomiędzy czarnym a szarym lepiej użyć brązu - tak mi kiedyś podpowiedział zdobywca Golden Demona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki norbert_t :) . W sumie to pierwszy raz malowałem czarną tkaninę w tej skali, i trochę improwizowałem. Wcześniej malowałem czarne konie w 15mm. Z tym brązowym to mnie zaskoczyłeś :D. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie nauka malowania czarnych i białych tkanin. Myślę aby w tym celu kupić jakiś gotowy box z farbkami i poradnikiem :).

   Usuń
  2. Wytrwałości życzę! na tych kolorach nawet mistrzowie łamią pędzle :D

   Usuń
 3. Lovely painted figures, basing superb too.

  OdpowiedzUsuń