czwartek, 4 czerwca 2015

Pierwszy batalion piechoty liniowej.

W końcu udało mi się skończyć pierwszą podstawkę piechoty liniowej. W grze Bogowie Wojny : Napoleon, reprezentuje ona jeden batalion. Praca bierze udział w konkursie, niestety nie wiem czy wyrobię się z czasem. Dlatego też postanowiłem chociaż spróbować pomalować najmniejszą awangardę jaką się da i gdy czas na to pozwoli ją rozbudować. 

W ten sposób jeden pułk piechoty będzie reprezentowany przez dwie podstawki. Z informacji jakie uzyskałem od Fromholda na batalion piechoty składały się czterech kompanie fizylierskie (centralne) oraz dwie wyborcze: grenadierska i woltyżerska.

Poniżej połowa pułku :). Widzimy tu dwóch fizylierów i jednego grenadiera ( ten z czerwonymi elementami). Mam tylko nadzieję, że historycznie wszystko jest dobrze. 
7 komentarzy:

 1. Lovely painting of those Italeri figures. When do you hope to complete a game?
  (Apologies for using English, but I presumed that it was better than translated Polish!)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks James :). The game : Gods of War – Napoleon is ready. But I'm not the author ;). I don't know if I understood correctly. Here is the official website of the game : https://bogowiewojny.wordpress.com/in-english/
   and sorry for my english :).

   Usuń
 2. Dziękuję :)

  Cieszy mnie, że się podobają. Jest motywacja aby pomalować całą awangardę ;).

  Pierwszy raz maluję tę skalę i muszę przyznać, iż czasami trzeba się pomęczyć, aby zamaskować różne niedoskonałości formy, które nie występują przy metalowych figurkach. Nowa skala nowe doświadczenia :).

  OdpowiedzUsuń