środa, 8 lipca 2015

I pułk piechoty liniowej gotowy.

Za oknem deszcz, miła pani w telewizji powiedziała, że w moim powiecie największe oberwanie chmury w Polsce, a ja kończę drugą podstawkę piechoty liniowej do systemu Bogowie Wojny Napoleon. Przypominam iż cała awangarda bierze udział w Konkursie 

Według zasad gry, pułk piechoty liniowej może składać się z 2-3 batalionów czyli podstawek, a to oznacza że mam już swój pierwszy pułk, który reprezentuje 1 Pułk piechoty liniowej :D. 
Od większości innych pułków wyróżnia się tym, iż mundury mają białe wykończenia kołnierzyków, a pomponik woltyżera (o którym jeszcze poniżej) ma dodatkowy czerwony element. 
Jak czas pozwoli to domaluję trzecią podstawkę z oficerem, doboszem i sztandarowym.

Na samym dole umieściłem zdjęcia obu podstawek. Wprawne oko zauważy, iż skrajne figurki różnią się od reszty i od siebie. Prezentują one kompanie grenadierskie i woltyżerskie. Środkowe figurki reprezentują kompanie fizylierskie. W 1815 roku ( jeżeli niczego nie pomieszałem :)) co do zasady batalion piechoty liniowej składał się z 4 kompani fizylierskich, po jednej grenadierskiej i woltyżerskiej. Zasady gry nie pozwalają przedstawić tego podziału na jednej podstawce, która reprezentuje batalion, dlatego też przedstawiłem to w takie formie. Od razu muszę zaznaczyć, iż nie jest to mój pomysł.  Został mi on podpowiedziany na Forum Strategie :).6 komentarzy:

  1. Wielkie dzięki ! :). Do końca lipca muszę pomalować całą awangardę więc niebawem będą kolejne zdjęcia :).

    OdpowiedzUsuń