piątek, 30 października 2015

Pan Wołodyjowski

Ostatnio miałem przyjemność pomalować figurkę Pana Wołodyjowskiego, należącą do Raleena. Dokładny opis dotyczący tej figurki i wydarzenia z jakim jest związana, znajduje się w poniższym linku :


Kilka powszechnie znanych faktów: Pan Wołodyjowski jedna z postaci Trylogii Henryka Sienkiewicza. Trylogia była napisana w XIX wieku jednak, co zaskakujące, obecnie czyta się ją bardzo przyjemnie. 
Przerabianie tych opasłych tomów w szkole, pewnie dla wielu było straszną męczarnią ale gdy sięgnie się do nich już z własnej nieprzymuszonej woli (kiedy nie wisi nad Tobą polonistka z kolejnymi lekturami w kolejce) sprawia wiele radości :).


Wpierw zdjęcia figurki, a potem zdanie o malowaniu.

Poniżej zdjęcia figurki razem z podstawką, dzięki uprzejmości Raleena.


Przed malowaniem zastanawiałem się jakimi kolorami się posłużyć. Zdecydowałem się na filmowe barwy, skoro widać, że rzeźbiarz figurki tym się też sugerował.

Coś mniej więcej w takich barwach:


Buty zdecydowałem się pomalować na czarno a rękawice na ciemny brąz.

Do większości elementów użyłem farbek z tych zestawów:


Pierwszy zestaw posłużył do butów.
Drugi był pomocny do malowania ciemnej, jasnej i czerwonej skóry (rękawice, ubranie, płaszcz) . Jednak muszę przyznać, że załączona instrukcja malowania niewiele mi pomogła. Wydaje się być dość ogólna. Gdy ściśle się jej trzymałem wychodziły straszne bohomazy.
Trzeba było dodać odrobinki swojego chaotycznego malowania ;).

a na zakończenie Tadeusz Łomnicki ;

2 komentarze: