Pomorzanie są stroną atakującą. Krętus okazując łaskę, wystawił trochę trudnego terenu: las , łagodne wzgórze, a tam gdzie nie ma znaczników to bagno.( Niedługo zostaną dorobione ;))
Przez pierwsze trzy tury nic się nie działo.
Tura 1
Tura 2
Tura 3
W tej turze kolumna pomorskich Ax wyszła częściowo z lasu i została skutecznie ostrzelana przez mieszkowych łuczników ale udało się im przeżyć.
Tura 4
Pomorzanie wstrzymują się z atakiem, jednak Mieszkowi przeprowadzają atak kawalerią.
Mieszkowy generał z pomocą włóczni niszczy oddział kawalerii Pomorzan. Oddział pomorskich rycerzy(po prawej stronie generała ) niszczy kawalerie Mieszka. Generał Pomorzan odpycha jedynie kawalerię.
Tura 5
Pomorscy rycerze i oddziały Ax atakują włócznie. Rycerze są odepchnięci, jednak oddziałom Ax udaje się zniszczyć włócznie.
Pora na odpowiedź Mieszkowych. Idąc od lewej. Łucznicy masakrują oddział pomorskich łuczników. Dalej, włócznie zaatakowały kolejnych łuczników odpychając ich. Generał ustawił się naprzeciwko generała Pomorzan, lecz został odepchnięty. Ten sam manewr zastosował oddział kawalerii ustawiając się naprzeciwko i atakując pomorskich rycerzy , również zostali odepchnięci. Obok włócznicy skutecznie natarli na pomorskie Ax odpychając je. Natomiast atak psilosów zakończył się ich zniszczeniem.
Tura 6
Pomorzanie ruszyli do ataku. Skutkiem tych walk było zniszczenie kolejnej kawalerii przeciwnika przez oddział rycerzy.
Straty Pomorzan i Mieszkowych
Przypadkowo wyszła nam bitwa z 963 r., w której Wieleci i zły graf Wichman (element rycerzy) zadali klęskę Mieszkowi, zabijając jego brata. Ale znasz ciąg dalszy tej historii :)
OdpowiedzUsuńCiekawie się porobiło na tym polu walki. Pora najwyższa by do konfliktu wmieszali się dzielni wojownicy z północy
OdpowiedzUsuń