poniedziałek, 15 września 2014

Zakupy i malowanie / Shopping and painting

Oto moje ostatnie zakupy. Udało mi się nabyć kilku Marinów z zestawu Dark Vengeance. Naprawdę niewiele na nich wydałem. Krętusie dzięki za pomoc ;).  Dodatkowo chciałem wypróbować nowy podkład, Sprej zbyt szybko się skończył, więc poszukałem czegoś co mógłbym nakłada pędzlem. Padło na produkt Vallejo. Niedługo coś o nim napiszę :)

This are my recent purchases. I managed to buy a few Space Marines from Dark Vengeance. I spent very little. In addition, I wanted to try a new primer. Spray exhausted to fast, therefore I looked for something for a brush. I found this Vallejo primer. Soon I will write something about it :)


A tymczasem zbliżają się hindusi  :).

Meanwhile Indians are approaching :).
.


3 komentarze:

 1. Spaprałeś konie. Tzn. rozjaśnienia są dobre ale jednocześnie nie wyeksponowałeś wszystkich mięśni i "bruzd" przez co Xystonowe koniki (prawdopodobnie najlepsze w tej skali) stały się płaskie. Szczególnie widać to na szyi rumaków, najlepiej zresztą wpisz w google "15mm Xyston cavalry" i pooglądaj cudze prace aby zobaczyć o co mi chodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejścia są delikatne, przynajmniej takie próbowałem robić, może to wina zdjęcia bo przy silnym świetle było robione. Z podstawkami będzie już normalnie. Chyba wiem o co Ci chodzi, o takie mocno widoczne linie rozjaśnień często widziałem to na różnych pracach. Tylko, że staram się skupić na tym, aby przejścia między rozjaśnieniami były jak najmniej widoczne i może dlatego nie ma takiego kontrastu. Nie wiem czy dobrze opisałem to o co mi chodzi :).

   Usuń
 2. Np.

  http://www.hourofwolves.org/images/armies/aitoliansDBA/8_cavalry.jpg

  Tu jest brutalniej widocznie na końskiej szyi.

  http://www.scotiagrendel.com/Xyston/images/Catalogue%20Pics/anc20070.jpg

  Tu widać nawet na gołym podkładzie

  http://mirageswar.com/uploads/posts/1224849746_360maa1.jpg

  Tu masz pierwszą lepszą ilustracje z bardzo dobrze widoczną "linią na szyi". Zwróć uwagę jak się rozkładają najmocniejsze rozjaśnienia i porównaj

  Na tym zdjęciu w każdym razie tego nie widać, nawet na 400 krotnym powiększeniu. Tylko na tym na szczycie piramidki coś takiego jakby jest. Może to faktycznie wina światła.

  OdpowiedzUsuń