czwartek, 25 lipca 2013

Powstanie Boudiki

Wczoraj u Krętusa zmierzyłem się ze Stelkerem. Early imperial Roman vs Ancient British (Boudika)

Grałem dzielnymi wojami Boudiki i się broniłem :).

Starcie było bardzo emocjonujące

Poniżej szybko napisaby raport.

Rozstawienie  wojsk , jeszcze przed zmianą dwóch elementów przez obrońcę.
Po lewej zaraz spodka się jazda. Główna linia brytów ruszy do przodu a artyleria rzymian z czasem ostrzela jeden oddział warband.


W wyniku walk na skrzydle, Boudika traci jeden oddział lekkiej jazdy a drugi musi się cofnąć. W centrum artyleria skutecznie ostrzelała warbandę ( Zdjęcie dzięki uprzejmości Stelkera ).


 Warbandy widząc, że zaraz może paść lewe skrzydło ruszyły do szalonego ataku ( Boudika została z tyłu całkowicie nie panując nad polem bitwy :P). W jego wyniku zniszczona została artyleria i dwa oddziały ostrzy rzymian. Był jeden remis.


Rzymianie wzięli się za " zamykanie drzwi ". Lekkiej jeździe udało się wygrać walkę, niestety w centrum dwa oddziały warband zostały zniszczone ( Zdjęcie dzięki uprzejmości Stelkera ).


Jest 3 do 3. Napięcie rośnie. Oddział lekkiej jazdy wycofuje się w trudny teren. To samo robi warbanda w centrum, natomiast dwa kolejne oddziały próbują zlikwidować oddział pomocniczy rzymian. Niestety pada remis.


Teraz inicjatywa należy do Rzymian. Oddział kawalerii atakuje lekką jazdę  będącą w trudnym terenie. a generał razem z oddziałem ostrzy rusza na warbandę w centrum.


W wyniku tych walk lekka jazda niszczy kawalerię rzymian. W centrum warbanda jest jedynie odrzucona tak samo jak obie warbandy atakujące oddział pomocniczy rzymian.
Wynik spotkania 4 do 3 dla Boudiki.


Bitwa była bardzo fajna. Ponad to muszę przyznać, iż figurki Corvusa ładnie prezentują się na stole.
Za tydzień przewidujemy większe starcie.

1 komentarz:

  1. Gloria Victis bitwa świetna bardzo wyrównana i niemal do ostatniej minuty jej losy mogły się odwrócić

    OdpowiedzUsuń