wtorek, 1 października 2013

VIII Pola Chwały 27-29 września 2013 roku

W sobotę udało się dotrzeć do Niepołomic na Pola Chwały. Zbieranie się na busa o 4.30 to ciężkie doświadczenie, ale nie takie rzeczy się robiło.
W sobotę największą atrakcją było zwiedzanie pobliskich stoisk namiotowych różnych grup rekonstrukcyjnych. Niestety rzeczy do zobaczenia było tak dużo, iż nie zdążyliśmy z Krętusem udać się na wykłady o stresie bojowym. Nie zdążyliśmy również zobaczyć prezentacji gry "Ostrołęka 1831". Jeden dzień to po prostu za mała , bez przerwy coś się działo :)

Nieopodal zamku , grupy rekonstrukcyjne miały swoje obozowiska. Większość rzeczy można było wziąć do ręki, a rekonstruktorzy chętnie odpowiadali na różne pytania.Wszędzie można było trafić na żołnierzy z różnych okresów :Plac zamkowy :


Miałem w rękach prawdziwego KARa 98 ( małe marzenie od czasów kiedy ganiałem z nim w grach typu Red Orchestra, Call of Duty itp ). Prawdziwy, znaczy strzelający prawdziwą amunicją :)  Ja niestety strzeliłem sobie jedynie ze ślepaka :).Część wargamingową i Turniej DBA opiszę w kolejnym poście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz