czwartek, 31 października 2013

Rozpoczęcie prac nad podstawkami zgłoszonymi do konkursu.

Prace nad podstawkami pieszych dla armii Early Polish III/62b są już na ukończeniu, więc postanowiłem, iż podstawki jazdy zgłoszę do konkursu.

Pierwsza figurka już jest pomalowana.


2 komentarze:

 1. Mogę tylko powiedzieć, że jestem zachwycony postępami jakie czynisz w malowaniu, zwłaszcza koni.
  Mała podpowiedź jeśli już jestem przy komentarzu.
  W heraldyce polskiej i nie tylko w tej, kolorystyka ma określone znaczenie. I tak biel oznacza srebro a żółty oznacza złoto. Te kolory występują na innych , które są tłem dla znaku herbowego. Kolorami tła w polskiej heraldyce są najczęściej niebieski lub czerwony.Malując rycerzy warto zadbać o ich herby np coś z tych rzeczy
  http://ioh.pl/artykuly/pokaz/heraldyka--herby-rycerstwa-i-szlachty,1104/
  Malując tarcze kuszników, piechoty etc warto zadbać o to aby ich tarcze również były w kolorach herbowych(niekoniecznie z jego herbem) ich suzerena, rycerza który przyprowadził ich na pole bitwy i opłacił koszty uzbrojenia.
  Innymi słowy niebieski pas na białym tle nie był trendy w Polsce ;-) .
  Przy tej klasie malowania brakuje już tylko przybliżenia go do historycznych uwarunkowań. Na pewno taka armia na turniejach wywoła podziw i zazdrość.
  Pozdrawiam
  A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za pomoc :). Przy tarczach piechoty, przyznam się, że ponosiła mnie fantazja, ale specjalnie dla rycerstwa szykuję coś specjalnego. Aktualnie czytam trochę o wojnie Łokietka z Zakonem i szukam herbów pasujących do tego okresu. Mam już kilka pomysłów:).

   Usuń