czwartek, 27 kwietnia 2017

Early Imperial Roman Army II/56 DBA - druga armia ;)

W końcu wziąłem się za zrobienie zdjęć mojej drugiej armii rzymskiej do systemu DBA. Do pełni szczęścia brakuje dwóch podstawek, ciężkiej jazdy i jazdy na wielbłądach. Powód ? nie miałem odpowiednich figurek.

Skala to oczywiście, że 15 mm. Producent Corvus Belli. 

Armia malowana była przez ponad trzy lata. Większa część tego czasu to były przerwy, ale "trzy lata" brzmi dumnie i niech tak zostanie. Pierwsze podstawki malowałem hmmm można powiedzieć, że w początkach mojej przygody z malowaniem. Wymagały lekkiego upgradu, o czym był jeden z wcześniejszych postów. 

Wszystkie wcześniejsze posty dotyczące tej armii można przeglądać tutaj :Jeden projekt zamknięty, tym samym zmniejszyła się liczna ludzików, które mnie prześladują ;).

Zapraszam do oglądania obszernej galerii :
Generał w dwóch wariantach :


Kawaleria:


Lekka jazda :


Ciężka piechota :

Wojska pomocnicze :
Łucznicy i ciężka piechota, która psuła mi symetrię więc trafiła tutaj :

Lekka piechota :
Artyleria :14 komentarzy:

 1. Cóż napisać. Piękne i tyle:)
  Też zaobserwowałeś spadek zainteresowania DBA?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Inkubie :). Tak, można powiedzieć, że oficjalnie DBA w Polsce leży ;). Krętus z Stelkerem ostatnio grali. Ja, strach się przyznać, nawet nie przeczytałem zasad do nowej edycji, ale ze mną sytuacja wygląda tak, że ostatnio w nic nie gram :).

   Usuń
 2. Superb, another very impressive job!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna armia. Nie myślałeś, żeby ją powiększyć do czegoś innego, skoro DBA więdnie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Fromholdzie :). Obecnie nie gram w żadne bitewniaki i chyba taki stan utrzyma się dłużej. Jak coś to zawsze mam wcześniejszą rzymską armię ;). Teraz muszę skończyć Kartaginę do DBA i moje marzenie, czyli malowanie Greko Bactrian, których figurki kompletuję od dłuższego czasu :). Oczywiście to są plany związane tylko ze skalą 15 mm.

   Usuń